Na co zwracać uwagę wybierając salę na wesele?

/

Organizacja wesela nie należy do łatwych logistycznie przedsięwzięć, należy bowiem dograć ogromną liczbę szczegółów, ustalić terminy, a także zadbać o szereg istotnych elementów, które składają się na to, co nasi goście beztrosko nazwą „dobrą zabawą”. Oczywiście, wszystkie elementy mają wpływ na całokształt imprezy, ale z pewnością najbardziej istotnym z nich jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Na co zatem należy zwrócić uwagę, wybierając salę na wesele?

Po pierwsze, wielkość

Rozmiary sali mają oczywiście bezpośrednie przełożenie na liczbę gości, jaką zamierzamy zaprosić. Co oczywiste, sala zbyt mała spowoduje, że zabawa będzie utrudniona, a goście nie będą czuć się komfortowo, ale warto też podkreślić, że można przedobrzyć w drugą stronę i wynająć salę zbyt obszerną. Wówczas, co prawda, miejsca nam nie zabraknie, ale goście będą mieli wrażenie, że frekwencja nie dopisała, a zbyt duża ilość wolnej przestrzeni wcale nie będzie sprzyjać dobrej zabawie.

Po drugie, cena

Cena, jaką trzeba będzie zapłacić za wynajem sali, pozostaje w korelacji z jej wielkością, ale również z innymi parametrami, jak np. z lokalizacją czy prestiżem. Jeżeli mamy ograniczony budżet (a z reguły mamy), pojawia się pytanie, co jest naprawdę dla nas ważne – czy wolimy prestiż i najwyższą jakość, czy też zależy nam na jak największej liczbie gości, przy niekoniecznie topowej lokalizacji i skromniejszym menu.

Pytając o cenę, nie zapomnijmy też uwzględnić wszystkich jej składowych, jak np. bezpłatny parking dla gości, klimatyzacja, nagłośnienie czy dekoracje stołów. Może się bowiem okazać, że z pozoru tańsza sala w rzeczywistości wychodzi dużo drożej, ponieważ podana przez managera cena obejmuje jedynie sam lokal, bez żadnych niezbędnych nam udogodnień.

Po trzecie, charakter

Wymarzone wesele to nie tylko huczna, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach impreza – to także jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, warto więc zadbać, by przebiegał on według naszych wyobrażeń – nie według aktualnej mody, a już na pewno nie tak, by zrobić wrażenie na nielubianej kuzynce, którą musimy zaprosić, choć wcale nie mamy ochoty. Charakter sali weselnej, a więc jej lokalizacja i wystrój, będą determinować wszystkie inne wybory, od naszych kreacji po menu. Jeśli więc zdecydujemy się na wesele w starym dworku, raczej nie podamy gościom sushi i wymyślnych drinków, ale dania kuchni staropolskiej. I odwrotnie – w ultrnowoczesnych, wysmakowanych wnętrzach, raczej kiepsko będzie się prezentować wesele, urządzone w tradycyjnym stylu, z rosołem, oczepinami i  powitaniem chlebem i solą.