Ślub w kopalni soli Wieliczka

/

Ślub jest wydarzeniem wyjątkowym i niepowtarzalnym, więc Młode Pary pragną, aby również goście weselni zapamiętali ten dzień, jako coś niezwykłego.

Najprostszym sposobem, aby to osiągnąć, jest urządzenie ślubu oraz wesela w nietuzinkowym miejscu - zwłaszcza takim, które na co dzień niekoniecznie kojarzy się z zamążpójściem. Jedną z takich szczególnych lokalizacji jest z całą pewnością Kopalnia Soli Wieliczka – miejsce znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Wesele w kopalni

Czy w ogóle istnieje możliwość urządzenia prywatnej uroczystości w miejscu, które uchodzi za jeden ze skarbów narodowych i stanowi ewenement na skalę światową? Na nasze szczęście – tak. Co więcej, w Kopalni możemy urządzić nie tylko wesele – całość uroczystości, a więc również sam ślub oraz związana z nim Msza święta mogą odbyć się pod ziemią. Sakrament, zawarty 101 metrów pod powierzchnią ziemi z pewnością zapadnie w pamięć nie tylko Państwa Młodych, ale również sprawi, że ich goście będą mieć o czym opowiadać, i to przez długie lata.

Ile kosztuje podziemny ślub?

Śluby w Kopalni Soli Wieliczka mogą odbywać się w kaplicy Św. Kingi – miejscu znanym z licznych zdjęć i publikacji. Cena wynajmu kaplicy na godzinę to koszt ok. 2 000 zł – w zależności od ilości gości, którzy będą uczestniczyć w uroczystości. Jest to oczywiście wyższa stawka, niż w standardowy kościele, ale miejsce jest na tyle wyjątkowe, że jest to kwota całkowicie uzasadniona, tym bardziej, że kaplica może pomieścić nawet 400 osób.

Co z przyjęcie weselnym?

Wzależności od naszych upodobań oraz możliwości finansowych, mamy do wyboru dwie opcje: możemy urządzić wesele pod ziemią, podobni, jak ślub, albo wyjechać na powierzchnię. W przypadku pierwszej opcji, możemy zdecydować się na komorę Warszawa, położonej na głębokości 125 m pod powierzchnią ziemi, albo na komorę Jana Haluszki, położoną jeszcze o 10 metrów głębiej. Koszt wynajmu komory Warszawa na godzinę to kwota z przedziału od 1210 zł do 3250 zł – w zależności od dnia tygodnia, godziny oraz liczby gości. Komora Jana Haluszki to koszt od 500zł do 1260zł za godzinę.  Należy przy tym pamiętać, że są to bardzo oblegane miejsca, więc jeśli zależy nam na weselu pod ziemią, musimy zarezerwować termin przynajmniej 2 lata wcześniej.

Wyjątkowa oprawa

Biorąc ślub w Kopalni w Wieliczce, możemy zdecydować się na uświetnienie naszej uroczystości za pomocą atrakcji specjalnych, do których należy na przykład powitanie gości przez Reprezentacyjną Orkiestrę Górniczą, albo szpaler górniczy. Możemy również zdecydować się na towarzystwo prawdziwego górniczego Skarbnika, a także wzbogacić  imprezę o przeprawę promem przez solankowe jeziorko w komorze Józefa Piłsudskiego.

Pamiętajmy również, że Kopalnia zapewnia niezwykłe plenery, w których możemy urządzić jedyną w swoim rodzaju, podziemną sesję zdjęciową.