Usługi cateringowe – jak je wybrać i gdzie ich szukać w Lublinie oraz okolicach?

/

​Kiedy naszym zadaniem jest zorganizowanie wesela, chrzcin, konferencji, szkolenia czy innego wydarzenia, czy to biznesowego, czy okolicznościowego, jednym ze znaczących kluczy do jego sukcesu jest wybranie właśnie odpowiedniego cateringu. Jeżeli nasz wybór okaże się trafny – o znakomitych potrawach czy nawet przerwach kawowych wiele osób będzie mówić w kuluarach, podkreślając profesjonalizm organizatorów, jeżeli jednak catering nie będzie najwyższych lotów, goście również na pewno między sobą będą wymieniać wiele uwag, czym ujmą wydarzeniu prestiżu a nam umiejętności organizacyjnych.

Jak jednak wybrać dobry catering? Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste, samych firm, które oferują takie usługi, jest naprawdę wiele. Jeżeli poszukujecie firmy cateringowej w Lublinie lub w jego okolicach, zdecydowanie polecamy zapoznać się z ofertą Dworku Arkadia. Sam Pensjonat znany jest głównie z tego, że sam organizuje znakomite imprezy i eventy, nawet na 500 osób, jednak swoje usługi cateringowe świadczą również poza swoim lokalem. Wieloletnie doświadczenie, znakomita obsługa, kucharze specjalizujący się w kuchni polskiej oraz międzynarodowej, profesjonalna kadra menadżerka czy składniki najwyższej jakości – to tylko kilka cech, które wyróżniają właśnie ofertę cateringową Dworku Arkadia. Więcej o niej możecie się dowiedzieć na ich stronie internetowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

A teraz czas na kilka rad, które każdemu pomogą wybrać właściwą firmę cateringową!

Kiedy robimy wstępny research i poszukujemy firm, które mogą spełniać nasze oczekiwania, warto opierać się na rekomendacjach, zwłaszcza osób nam znajomych oraz osób z naszej branży. Jeżeli jednak ilość takich opinie jest stosunkowo niewielka, warto szukać opinii w internecie – tutaj trzeba jednak uważać, mogą się one bowiem okazać kupione! Podobna treść, duża częstotliwość ich dodawania, duża liczba opinii względem konkurencyjnych firm czy wpisy na forach, które prezentują się archaicznie – każda z tych sytuacji powinna wzbudzić naszą podejrzliwość! Niestety, kupowanie opinii pozytywnych lub wystawianie ich sobie samemu jest obecnie bardzo powszechnym procederem, nie tylko w przypadku firm cateringowych.

Kiedy już znajdziemy kilka firm, od razu zapytajmy o ofertę. Już teraz zwracajmy uwagę na to, jak komunikuje się z nami dana firm, czy na czas wysyła obiecane materiały, czy łatwo się do nich dodzwonić? Oceńmy, czy zachowują się profesjonalnie i w taki sposób, że chcemy z nimi współpracować – jeżeli bowiem już na tym etapie coś jest nie tak, dalej prawdopodobnie nie będzie lepiej.

Nie zapomnijmy zwrócić uwagi również na strony internetowe danych firm, również na galerię zdjęć – spójrzmy, jak prezentują się ich dania. Jeżeli wizualnie nam się one nie podobają, znów możemy założyć, że lepiej nie będzie – w końcu na stronie internetowej ktoś umieścił zdjęcia, które jego zdaniem były przynajmniej ponadprzeciętne.

Gdy poszukujemy firm cateringowych, nie zapomnijmy spróbować dań, które mają nam one do zaoferowania. W takim celu trzeba oczywiście daną firmę odwiedzić, najlepiej również uprzedzić w jakim celu się do nich udajemy. W tym wypadku sprawdzajmy dania, które będą nas interesować – jeżeli nasze menu ma obejmować kuchnię polską, nie sprawdzajmy dań pochodzących z kuchni międzynarodowej i odwrotnie. W tym wypadku znów trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli dania, które zostaną nam podane, nie będą nam smakować, znów powinniśmy założyć, że lepiej już prawdopodobnie nie będzie. W końcu kucharz na pewno został poinformowany, że dane danie trafi do potencjalnego klienta, powinno więc być najwyższych lotów.

Nie zapomnimy również poruszyć kwestii menu specjalnego, dla gości, którzy przebywają na specjalnych dietach. Weganizm, wegetarianizm, nietolerancja laktozy czy gluteny, a może nawet dieta paleo – opcji jest naprawdę wiele i możemy być pewni, że przynajmniej kliku z naszych gości będzie wymagać specjalnego menu. Informacji o preferencjach żywieniowych najlepiej zbierać przy zapraszaniu naszych gości lub też przy ich rejestracji, dzięki temu stosunkowo wcześnie będziemy mogli poinformować daną firmę cateringową o konkretnych wymaganiach. Dużym plusem jest fakt, że obecnie takie wymagania wobec firm cateringowych są naprawdę powszechne, dzięki czemu nie powinniśmy mieć z nimi problemu – temat jednak warto poruszyć już na samym początku rozmowy o współpracy, by nie zostać niemiło zaskoczonym.

Oczywiście to tylko kwestie podstawowe – w zależności od rodzaju imprezy, powinniśmy zapytać o możliwość organizacji również stolika kawowego, możemy również dopytać się o źródła dostaw towarów, specjalność szefa kuchni czy o to, jak dania mogą zostać przystrojone. Faktem natomiast jest to, że chociaż znalezienie dobrej firmy cateringowej nie zawsze jest proste, warto ponieść wszystkie konieczne trudności – znakomity catering naprawdę bardzo mocno przekłada się na zadowolenie naszych gości, nawet w sytuacjach, gdy inne aspekty odrobinę zawodzą (chociaż mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie!). Warto więc wybrać firmę, która zachwyci naszych gości – oni to po prostu docenią!