Perfekcyjny makijaż ślubny

/

W dniu ślubu każda Panna Młoda pragnie prezentować się wyjątkowo pięknie. W ten jeden dzień cała uwaga skupiona będzie właśnie na niej, na jej sukni, fryzurze, ale przede wszystkim – na jej twarzy. Oczywiście, Pan Młody również powinien prezentować się jak najlepiej, ale to właśnie jego świeżo upieczona żona będzie przyciągać spojrzenia gości i to ona znajdzie się pod głównym obstrzałem aparatów fotograficznych.

Z tego właśnie powodu, warto zadbać, by makijaż Panny Młodej nie tylko prezentował się nienagannie, ale też by był trwały oraz by pomógł wydobyć jej naturalne piękno. Warto przy tym pamiętać, że ślubny makijaż niekoniecznie musi podążać za oficjalnymi trendami – powinien natomiast podkreślać to, co decyduje o unikalnej urodzie konkretnej kobiety.

O jakie zatem elementy powinnyśmy zadbać, by w tym wyjątkowym dniu prezentować się jak najpiękniej?

Przede wszystkim, piękna skóra

Nie każdej z nas dane jest posiadać idealną, porcelanową cerę. Często od lat borykamy się z problemem zaskórników, przebarwień czy innych niedoskonałości, trudno więc spodziewać się, że tuż przed ślubem wszystkie te kłopoty w cudowny sposób znikną. Warto natomiast pomóc skórze, przede wszystkim dbając o jej prawidłowe nawodnienie, stanowiące o jej jędrności i świeżym wyglądzie.

Przygotowania skóry należy rozpocząć kilka tygodni przed ślubem. Pierwszym zabiegiem, jaki powinnyśmy wykonać, będzie gruntowny peeling, który usunie martwy naskórek i przygotuje skórę na dalsze zabiegi. Możemy zdecydować się na peeling kawitacyjny (najsłabszy), mechaniczny (ten możemy wykonywać nawet w domu) lub peeling z wykorzystaniem kwasów owocowych AHA (tym powinna zająć się sprawdzona i polecona nam kosmetyczka). Odpowiednio przygotowana skóra będzie się prezentować znacznie piękniej i młodziej, zaś użyte w dniu ślubu kosmetyki będą na niej znacznie bardziej trwałe.

Właściwy makijaż – podstawy

W dniu ślubu, wykonanie makijażu należy rozpocząć od nałożenia lekkiego, nietłustego kremu. Nie warto przy tym eksperymentować z nowinkami, bowiem może się okazać, że jesteśmy uczulone na któryś ze składników kremu i zamiast pięknego makijażu uzyskamy piękną katastrofę w postaci mało estetycznych zaczerwienień.

Po wchłonięciu kremu nakładamy tak zwaną bazę pod makijaż. Baza przedłuży trwałość kolejnych kosmetyków, a także sprawi, że pomimo całego stresu i zmęczenia, związanego ze ślubem i weselem, nasza twarz pozostanie gładka i promienna. Dopiero na bazę nakładamy podkład, o barwie dobranej do koloru naszej skóry. Pamiętajmy, że jeżeli użyjemy podkładu w dwóch odcieniach – jaśniejszym i ciemniejszym – to będziemy mogły wymodelować optycznie twarz. Wszystkie miejsca, które zostaną pokryte ciemniejszą barwą, będą wydawać się „wklęsłe”, zaś jaśniejszą – wyeksponowane. Ewentualne wypryski, zaczerwienienia i inne niedoskonałości tuszujemy punktowym korektorem

Właściwy makijaż – konkrety

Na tak przygotowaną twarz możemy nałożyć kolejne kosmetyki, które dopełnią efektu. Przede wszystkim powinniśmy użyć transparentnego pudru, który zmatowi skórę i sprawi, ze nawet po wielu godzinach pląsania na parkiecie nie będziemy się nieestetycznie błyszczeć. Warto również nałożyć róż lub bronzer, by nadać buzi nieco kolorów oraz optycznie wysmuklić jej rysy.

Następnym elementem, o jaki musimy zadbać, są oczy. W zależności od typu urody i barwy tęczówek, powinnyśmy zdecydować się na cienie matowe, albo delikatnie opalizujące lub rozświetlające. Zdecydowanie natomiast należy unikać wszelkich odcieni perłowych, które sprawiają, że oczy wyglądają „ciężko” i staro, a także dają wrażenie „spoconej” twarzy.

Aby zapewnić oczom odpowiednią oprawę, powinnyśmy również zatroszczyć się o kształt i kolor brwi. Możemy uczesać je i utrwalić, nakładając odrobinę żelu do brwi oraz podkreślając ich kształt kredką. Unikajmy jednak zbyt wyrazistych i ciemnych brwi, które powodują, ze twarz wygląda na starszą i bardziej zawziętą.

Teraz pozostaje nam jedynie wytuszować rzęsy, najlepiej za pomocą wodoodpornego tuszu, który może okazać się niezbędny, gdy emocje wezmą górę i poleje się kilka łez.

Dopełnieniem makijażu ślubnego jest oczywiście podkreślenie ust za pomocą konturówki oraz szminki, na którą warto nałożyć cieniutką warstwę pudru transparentnego, dla nadania jej większej trwałości.