Wesele w hotelu zalety

/

Planując własne wesele, coraz więcej Par Młodych decyduje się na urządzenie go w hotelu. Dlaczego, spośród szeregu alternatywnych opcji, właśnie hotele zyskały aż tak duża popularność? Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, przytoczmy zatem najważniejsze z nich.

Po pierwsze - nocleg

Na niemal każdym weselu zdarza się tak, że jakaś część gości przyjeżdża z odległych stron i musimy zapewnić im jakiś nocleg. W przypadku organizowania wesela w hotelu, wybór zakwaterowania jest oczywisty, tym bardziej, że często obiekty hotelowe oferują specjalne zniżki dla gości weselnych. Fakt, że nasi goście nie muszą przymusowo zwiedzać miasta i przemieszczać się po nieznanym sobie terenie, z pewnością zostanie przez nich doceniony – szczególnie, jeśli są to osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi. W tym drugim przypadku, zakwaterowanie w tym samym obiekcie, w którym odbywa się wesele posiada jeszcze jedną zaletę – rodzice, po położeniu dzieci spać, mogą spokojnie kontynuować zabawę, od czasu do czasu zaglądając do pokoju bądź instalując tam elektroniczną nianię.

Po drugie, profesjonalna obsługa

Hotele, w odróżnieniu od różnej maści domów weselnych czy wynajmowanych okazjonalnie sal, pozostają na bieżąco do dyspozycji gości. Z tego powodu, zatrudniony tam personel spełnia najwyższe i aktualne standardy obsługi gości, a także na bieżąco śledzi najnowsze trendy weselne. Dzięki temu, decydując się na zorganizowanie wesela w hotelu, mamy pewność, iż profesjonaliści zadbają o wszelkie szczegóły  nawet takie, które nam, organizującym wesele po raz pierwszy, nie przyszłyby do głowy.

Po trzecie, rzeczy w pakiecie

Hotel, jako obiekt posiadający spore doświadczenie w organizacji różnego rodzaju imprez, posiada zapewne szereg „zaprzyjaźnionych” firm, obeznanych z jego rozkładem, a także świadczących usługi po nieco bardziej atrakcyjnych, niż rynkowe, cenach. Warto więc zapytać – zupełnie niezobowiązująco – czy hotel może nam polecić fotografa, limuzynę, muzyków bądź florystów i w trakcie rozmowy z nimi powołać się na to polecenie. Nic nas to nie kosztuje, a być może uda się zorganizować firmę, świadczącą usługi wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

Po czwarte, sprawdzona gastronomia

Wynajmując salę w hotelu, nie musimy już troszczyć się o catering – obiekt prawdopodobnie posiada własną restaurację, i to zatrudniającą wykwalifikowanych, zwykle bardzo utalentowanych, kucharzy. Dzięki temu, na naszym weselu będziemy mogli zażyczyć sobie menu z górnej półki, którego zwykłą firma cateringowa po prostu nie potrafi przygotować.

Po piąte, ciekawe plenery

Zdjęcia to nie tylko dokumentacja z wesela, ale również niezapomniana pamiątka, pozostająca nam na całe życie. Organizując wesele w hotelu, warto więc zapytać o możliwość wykorzystania jego wnętrz do urządzenia profesjonalnej sesji zdjęciowej – szczególnie w przypadku, gdy obiekt posiada piękne wnętrza, niebanalną architekturę czy wreszcie wspaniały starodrzew.